Erasmus Days2021 în Colegiul Național „Doamna Stanca” Satu Mare

Aflat la cel de-al 4-lea proiect Erasmus+ în ultimii trei ani, colegiul nostru și-a propus să marcheze acest eveniment în perioada 14-15 octombrie 2021, care se înscrie în activitățile de promovare a rezultatelor proiectelor finanțate prin Comisia Europeană. Activitățile din acest an fac parte din cele două proiecte aflate în derulare: ”SpeakER” (camere de evadare pentru orele de limbi moderne) și „DigitALL” (adaptarea conținutului digital la elevii cu nevoi speciale de învățare), din acțiunea-cheie 2-Parteneriate strategice. În data de 14 octombrie, curtea școlii va prinde culoare prin expoziția de tip „photo-voice”, iar în 15 octombrie, în centrul orașului, echipa CNDS va prezenta publicului larg proiectele Erasmus+ și rezultatele acestora, tot într-o atmosferă non-formală.

#ErasmusDays2021

# Erasmus+

Ziua Națională în CNDS

Ziua Națională în CNDS

" Acolo unde sunt eu, bate inima Ardealului!”( Vasile Lucaciu) Ziua Națională a României a fost sărbătorită și în acest an, potrivit tradiției colegiului nostru, în relație cu comemorarea preotului greco-catolic Vasile Lucaciu. Doamna Adriana Zaharia, a evocat...

Reluarea cursurilor

Reluarea cursurilor

Dragi elevi, Conform prevederilor Ordinului comun nr. 5.558, respectiv 2.389 emis de Ministerul Educației și de Ministerul Sănătății, azi, vineri, 05.11.2021, Ordin privind modificarea și completarea Ordinului ministrului educației și al ministrului sănătății,...